Joanna Wizmur

Joanna Dziuba

8,2
3 698 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Joanna Wizmur

Inaczej Pani Asi nie da się opisać. Jestem jej niezwykle wdzięczna za wszystkie i każdą z osobna bajkę, w której ona odpowiadała za dubbing. To ona jest odpowiedzialna za wszystkie bajki, których polski dubbing bije na głowę angielski oryginał. Pani Asia posiadała niespotykany zmysł dopasowywania ludzkich głosów do animowanych postaci, potrafiła w głosie danego aktora odnaleźć charakter postaci, co w rezultacie dawało bajki, do których po 10 latach z wielką chęcią wracamy. Animacja to nie wszystko, talent reżysera dubbingu jest równie istotny, a Pani Asia nie miała i nie będzie mieć sobie równych w tym fachu. Nie mogę uwierzyć, że ta niezwykła kobieta nie żyje już od 7 lat.

użytkownik usunięty
KaizokuKuma

Masz zupełnie identyczny tok myślenia jak ja. Mógłbym jeszcze dodać, że jak poza jej reżyserią za dialogami zasiadł Bartek Wierzbięta to dubbing już na całego zamiatał oryginał tak, że od niego przy polskim dubbingu puchnęły uszy. Może Wierzbiętę jeszcze mamy, ale o reżysera tak dobrego teraz trudno. Ba, nawet niektórzy mimo że są ze "szkoły dubbingu" właśnie pani Wizmur, i tak mogą solidnie spaprać robotę. Przykładem jest Dariusz Dunowski. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że inspiruje się najlepszymi, a od dubbingów jego reżyserii ma się ochotę puścić pawia. Sam zamierzam kiedyś pracować w polskim dubbingu, ale brakuje w dubbingowej branży osób, które mogłyby aktora "oszlifować" tak dobrze jak to robiła ś. p. Joanna Wizmur. Wystarczy spojrzeć, że sporo aktorów dubbingowych "nowej generacji" ma głosy dość miałkie, nie wyróżnające się i nieciekawe. Problem w tym, że dzisiejsi reżyserowie dubbingu mają zbyt egalitarne podejście i nie starają się eliminować słabych ogniw. Moim zdaniem trzeba mieć swego rodzaju intuicję w doborze aktorów, taką miała Joanna Wizmur.I pomyśleć, że umarła mając zaledwie 50 lat. Zawsze najlepsi opuszczają nas zbyt młodo...

użytkownik usunięty
KaizokuKuma

Myśląc sobie o tym, że to ona wyreżyserowała dwie ostatnie - z tych emitowanych w Polsce - serie prawdziwych Młodych Tytanów, mam wrażenie, że doprowadziłaby nieco do porządku Teen Titans GO.

KaizokuKuma

Nigdy nie zapomnę Dextera i Elroya w jej wykonaniu.Była świetna :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones